Hírek

2011. November 21. 15:30, hétfő | Helyi sport
Forrás: DOVASE

Mezei futás: a dombóvári lánycsapatok minden korcsoportban taroltak

Sok izgalmat hozott a IV. Baron von Twickel mezei futóverseny-sorozat utolsó állomása, melyet november 16-án rendeztek meg Hőgyészen. A forduló és a sorozat dombóvári vonatkozású eredményeit tesszük közzé.

A leány mini kategóriában a győztes kaposvári versenyző mögött négy dombóvári versengett a dobogóért. Végül Kovács Klaudia a második, Csizmadia Kitti pedig a harmadik helyen ért be a célba. Az összesített pontversenyben ugyanez a végeredmény született, mert bár a két lánynak ugyanannyi pontja lett, a szabályok szerint pontegyenlőség esetén az utolsó versenyen elért jobb helyezés dönt. A csapatversenyben a DOVASE mini atlétalányai az első helyen végeztek.

A gyerek korcsoportban hasonlóan izgalmasan alakult a verseny. A 800 méteres táv utolsó 100 méterén Tonács Dóra átvette a vezetést Besenyei Ágotától, de a cél előtt pár méterrel kiengedett, így csapattársa nyerte a futamot, és pontegyenlőség miatt az összesített pontversenyt is. A gyermek lánycsapat magasan a többiek előtt végzett az első helyen.

A serdülő lányoknál Tóth Lili Anna negyedszer is aranyérmes lett. Tóth Virág az 1200 méteres távon harmadikként ért célba. Összetettben Lili hibátlanul lett első. Virágnak ugyanannyi pontja lett, mint a negyedik helyezett szekszárdi ellenfelének, a kiírás értelmében mégis ő végzett a harmadik helyen. A serdülő lánycsapat, mint minden fordulóban, most is aranyérmes lett.

A nőknek 6000 métert kellett teljesíteniük. Beke Zsanett felnőtt ellenfelei között a bronzérmet szerezte meg. Annak ellenére lett összesítésben a második, hogy egy fordulóban nem indult.

A gyerek fiú kategóriában Farkas Bálint eséllyel indult arra, hogy bronzérmes legyen. Végül nem sikerült a hajrája, így lecsúszott a dobogóról és a kialakult pontegyenlőség miatt összesítésben a harmadik helyről is.

A mini és serdülő fiú csapat a második helyen végzett.

Fazekas Gáspár edző tanítványainak következő megmérettetése a hétvégi mezei OB lesz, a szentendrei Skanzen területén.