Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2021. Július 05. 10:00, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Milliókkal csapott be egy idős asszonyt

Milliókkal csapott be egy idős asszonyt

A XV. kerületi rendőrök őrizetbe vették a férfit, aki a megalapozott gyanú szerint milliókkal csapott be egy idős asszonyt. A fiatal nem először károsíthatott meg idős embereket.

Csavart vitt a feltételezett tettes abba a sajnos nem ismeretlen csalási módszerbe, amikor gyógyulni vágyó, idős embereknek a valós ár többszöröséért adnak el gyógyhatásúnak mondott termékeket – közölte a rendőrség hétfőn.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XV. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozásának adatai szerint a 26 éves K. Zoltán egy ilyen termékeket forgalmazó cég vezetőjeként 2020 novemberében találkozott egy 85 éves asszonnyal. A néni korábban is többször vásárolt eszközöket, amelyekről azt állították neki, hogy gyógyító hatásúak. A férfi lakásán kereste fel a sértettet, és azt ígérte, segít visszaszerezni a drágán vett termékek árát. Amikor egy újabb alkalommal meglátogatta a nénit, ügyvédi költségre hivatkozva több mint tízmillió forintot vitt el tőle, hogy majd jelentkezik a visszajáróval. A sértett 2021 áprilisáig várt, végül feljelentést tett.

A XV. kerületi nyomozók azonosították a feltételezett elkövetőt; K. Zoltánt július 1-jén fogták el. A férfit jelentős kárt okozó csalás bűntett megalapozott gyanújával hallgatták ki, őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. A gyanúsított, aki ellen hasonló csalások miatt több eljárás folyt korábban, tagadta a bűncselekmény elkövetését.

Címkék: csaló, elfogás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák