Hírek
2012. November 23. 10:46, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Minden londoni érmes magyar kerekesszékes vívó ott lesz Egerben
A sikeres londoni nyári paralimpia után először lehet versenyen látni a legjobb magyar kerekesszékes vívókat, akik elindulnak a november 30-án kezdődő háromnapos, harmadik alkalommal sorra kerülő egri Hungarian Openen.
Az összes londoni érmes részt vesz a Hotel Eger&Parkban rendezendő viadalon, természetesen komoly eséllyel a dobogós helyezések elérésére. Három londoni induló kihagyja a versenyt: Pálfi Judit vállműtéten esett át, Mató Gyula kisebb hátsérüléssel bajlódik, orvosi javaslatra, a szakmai stábbal egyeztetve nem indul. Szekeres Pál szintén nem vesz részt az egri versenyen, a 48 éves vívó London után társainál hosszabb pihenőre kapott engedélyt.
A Hungarian Openen 10 országból 67 vívó jelezte részvételi szándékát, a világ élvonalába tartozó nemzetek közül, a lengyelek, olaszok, oroszok neveztek a versenyre, a legjobb ázsiaiakon - hongkongiak, kínaiak - kívül csak a franciák hiányoznak a mezőnyből.
A magyar vívók összesen öt dobogós helyezéssel zárták a nyári játékokat. Egyéniben Krajnyák Zsuzsanna (párbajtőr ezüst, tőr bronz), Dani Gyöngyi (tőr ezüst), Osváth Richárd (tőr bronz) ért oda a dobogóra, csapatban pedig a Dani Gyöngyi, Juhász Veronika, Krajnyák Zsuzsanna összeállítású együttes zárt másodikként a párbajtőrözők vetélkedésében.
A magyar csapat névsora:
Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Juhász Veronika, Krajnyák Zsuzsanna, Döme István, Horváth Gábor, Juhász Tamás, Osváth Richárd, Rozbora András.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 13:00, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlai újabb szabadrúgásgólt lőtt, de pontokat vesztett a Liverpool
2026. Március 16. 10:00, hétfő | Sport
Kínai Nagydíj - Újabb kettős Mercedes-siker, Antonelli nyert Sanghajban
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, amely az ausztráliai idénynyitóhoz hasonlóan kettős Mercedes-sikerrel zárult.
2026. Március 14. 08:14, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Nem bírt a Győr az MTK-val
A Győr saját stadionjában gól nélküli döntetlent játszott pénteken az MTK-val a labdarúgó Fizz Liga 26. fordulójában.
2026. Március 13. 07:31, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Kínos veszprémi vereség a csoportkör zárásán
A Veszprém házigazdaként 38-33-ra kikapott a dán Aalborg HB-től csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és fennállása legrosszabb csoportkörét zárta hét-hét győzelemmel és vereséggel.

