Hírek
2011. Január 21. 22:46, péntek | Helyi
Mínusz 1100 ember 8 év alatt!
Ilyen volt 2003. január elsején: 20.841 állandó lakos. Ilyen lett 2011. január harmadikára: 19.735 állandó lakos. Ez derül ki Dombóvárról egy, az önkormányzat netes oldalán elérhető 2004-es elemzésből és az év eleji helyi népesség-n
Az elmúlt nyolc év alatt tehát egészen pontosan 1106 ember „elvesztésével” járó kényszerfogyáson ment át Dombóvár. Azaz évente átlagban 138 (és egy negyed) fővel csökkent a város „testsúlya”.
Még ennél is aggasztóbb leletre bukkanunk, ha beleolvasunk az önkormányzat 2011-re vonatkozó költségvetési koncepciójába. Az ott szereplő tavaly január elsejei lakosságszámmal számolva kiderül ugyanis, hogy Dombóvár 2010-ben a szokásosnál is sokkal többet, egészen pontosan 238 állandó lakost volt kénytelen „leadni”.
Hogy érzékeltessük a fogyás súlyát, álljon itt egy meglepő tény: a József Attila és a Belvárosi iskolába együttvéve mintegy 1300 diák járt 2008-ban, a tavalyelőtt frissített kistérségi közoktatási tervben szereplő adatok szerint. Azaz Dombóvár csak kb. kétszáz fővel kevesebbel „karcsúsodott” az utóbbi nyolc év alatt, mint a város két nagy sulijába járó gyerekek száma.
Ha mindennek a tetejébe még – nem ismervén a pontos statisztikát – hagyatkozunk egy 2001-es kormányrendeletre, akkor kiderül, hogy az elmúlt tíz év alatt kb. éppen a két említett iskola diákjaiból összeállított képzeletbeli csapat létszámával fogyott a város.
A sok rémisztgetés után viszont nincs más hátra, mint hogy megígérjük, a későbbiekben azért igyekszünk többnyire jó hírekkel előállni. Persze nem biztos, hogy ez majd mindig sikerül.
Mindenesetre – vajon miért? – rögtön megragadjuk ezt a lehetőséget is, hogy figyelmükbe ajánljuk „Babafotó” rovatunkat, amely továbbra is elérhető a képernyő bal oldalán található menüből, vagy ide klikkelve:
http://www.infodombovar.hu/babafotok/
Érdemes belelapozni néhány feljebb említett dokumentumba is:
Egy 2004-ben készült demográfiai elemzés:
http://www.dombovar.hu/downloads/20._Demografiai_elemzes.pdf
Az önkormányzat 2011. évre vonatkozó költségvetési koncepciója:
http://www.dombovar.hu/downloads/21._Koltsegvetesi_koncepcio_10.12.16..pdf
201/2001. (X.25.) kormányrendelet :
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 08:44, csütörtök | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 04. 10:33, szerda | Helyi
A Csík Zenekar ad koncertet február 21-én Dombóváron
Jegyek vásárolhatók a www.ticat.hu oldalon vagy személyesen a Dombóvári Művelődési Házban
2026. Február 03. 22:00, kedd | Helyi
Állatgondozókat keresnek kiemelt bérezéssel
Kaposszekcső környékéről várják azokat az álláskeresőket, akik sertések vagy szarvasmarhák gondozását vállalják. Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket

