Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2022. Január 18. 08:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Mészáros János

Napelemparkot és autókat kapott az Ökumenikus Segélyszervezet

Napelemparkot és autókat kapott az Ökumenikus Segélyszervezet

Személygépkocsikat és napelemeket kapott három cégtől az Ökumenikus Segélyszervezet.

A Mol napelemparkkal, a Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto személygépkocsikkal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezetet - tájékoztatta a szervezet hétfőn az MTI-t.

A családok szolnoki átmeneti otthonában tartott sajtótájékoztatón adták át a szervezet vállalati partnerei az adományaikat, a Mol Magyarország 8 milliós támogatásával megvalósult, 66 napelempanelt tartalmazó beruházást, valamint a Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto által biztosított négy személyautót - közölték.

A napelempark a jövőben a 40 embernek otthont adó intézmény teljes energiaellátását fedezi, évente több mint egymillió forint rezsiköltséget takarítva meg az intézmény számára. A támogatás 11 elektromos fűtőtest beszerzésére is lehetőséget nyújtott - tették hozzá.

A Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto adománya pedig nemcsak az autók használatát jelenti, hanem teljes körű flottakezelési szolgáltatással is társul - írták.



Az eseményen részt vett Lévai Anikó, az Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövete, a miniszterelnök felesége, Kállai Mária országgyűlési képviselő, Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere, Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója, Sándorné Pólik Róza, a segélyszervezet szolnoki központjának vezetője, Ratatics Péter, a Mol Magyarország operatív működésért felelős ügyvezető igazgatója, Paizs József, a Pappas Auto ügyvezető igazgatója és Rónai-Horst László, a Mercarius Flottakezelő ügyvezető igazgatója - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.