Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2014. Május 05. 11:26, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

NAV: a diákmunka is lehet adóköteles

NAV: a diákmunka is lehet adóköteles

Adóköteles a diákmunkával, egyszerűsített foglalkoztatás keretében szerzett jövedelem, ha összege meghaladja a mentesített keretösszeget, azaz a foglalkoztatás napjainak száma és az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napibérként meghatározott összegének (2013-ban 4510 forint/nap) szorzatát - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) hétfőn a Facebook oldalán.

A NAV által közzétett példán szemléltetve tehát 100 nap foglalkoztatás és összesen 500 000 forint jövedelem esetén a számított mentesített keretösszeg 100x4510 forint, azaz 451 000 forint, mely után az 500 000 forint 451 000 forint feletti részét, azaz 49 000 forint jövedelmet kell bevallani. Ezt, a mentesített keretösszeget meghaladó részt kell feltüntetni a 1353-as bevallás „A” lap, első sorának „d” oszlopában.
A mentesített keretösszeget meghaladó jövedelmet abban az esetben is szerepeltetni kell az adóbevallásban, ha az adózónak más bevallási kötelezettség alá eső jövedelme nem volt 2013-ban. Csak akkor nem kell jövedelmet megállapítani és bevallást benyújtani egyszerűsített foglalkoztatás esetén, ha a jövedelem a mentesített keretösszeg alá esik.
A NAV emlékeztetett arra, hogy a 2013-as év adóbevallásának benyújtási határideje 2014. május 20.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.