Hírek
2016. November 11. 07:46, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Négy emberre csapott le a szén-monoxid a fővárosban
Szén-monoxid-mérgezés miatt négy embert vittek kórházba Budapesten a X. kerületi Ugor utca egyik kétszintes családi házából csütörtök este - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Kisdi Máté elmondta: a tűzoltók a szén-monoxid már életveszélyesnek számító értékének többszörösét mérték a házban, ahol ekkor már csak egy ember tartózkodott, őt eszméletlen állapotban hozták ki az épületből. A mentősök segítségének köszönhetően magához tért, majd három férfit és egy nőt vittek kórházba.
A tűzoltók riasztották a gázszolgáltató szakembereit, akik elzárták a gázt a házban.
Kisdi Máté azt mondta: a mérgezést vélhetően az okozta, hogy a nyílt égésterű gázkazán füstcsöve az épületen belül félrecsúszott.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

