Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2014. Február 21. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem indít a MÁV vonatot Kijevbe és Moszkvába

Nem indít a MÁV vonatot Kijevbe és Moszkvába

Csütörtöktől korlátozások vannak a Budapest–Moszkva–Budapest között közlekedő Tisza InterCity vonat közlekedésében. További intézkedésig csak Budapest–Lvov–Budapest között közlekedik a Tisza IC vonatpár - közölte a Világgazdasággal a MÁV.

Hivatalosan pálya-helyreállítási munkák miatt, a mai naptól (február 20.) kezdve további intézkedésig a Budapest-Keleti pályaudvarról Moszkvába 18:40 órakor induló, illetve a Moszkvából Budapest-Keleti pályaudvarra 11:20 órakor érkező Tisza InterCity (IC15) csak Budapest–Lvov–Budapest között közlekedik.

A nemzeti vasúttársaságnak nincsenek információi a Lvov–Kijev–Moszkva közötti egyéb eljutási lehetőségekről - közölték.

A MÁV-START a Magyarországon váltott jegyeket és a hálókocsijegyeket kezelési költség levonása nélkül visszatéríti az utasoknak, amennyiben szándékukat a vonat indulása előtt jelezték a jegypénztárban és mentejegyüket, hálókocsijegyüket záradékoltatták.

Az utasok Ukrajnába, illetve Oroszországba irányuló, valamint visszaútra szóló előre váltott jegyeikkel az utazásról lemondhatnak. Kérhetik menetjegyük, hálókocsijegyük kezelési költség nélküli visszatérítését, amennyiben ezen szándékukat a menetjegy érvénytartam kezdete előtt jelezték a MÁV-START valamely nemzetközi jegypénztárában vagy személyes ügyfélszolgálatán és menetjegyüket, hálókocsijegyüket záradékoltatták.

A más vasútnál váltott jegyek záradékoltatása is szükséges, azonban a visszatérítést az utasnak a jegykiadó vasúttól kell kérnie.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta