Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2015. Október 10. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Németország Magyarország első számú politikai, gazdasági és stratégiai partnere

Németország Magyarország első számú politikai, gazdasági és stratégiai partnere

Németország Magyarország első számú politikai, gazdasági és stratégiai partnere, a német beruházások alapvetően meghatározzák a magyar nemzetgazdaság teljesítményét

- jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten, a Német Gazdasági Klub (DWC) konferenciájának megnyitóján. Szijjártó Péter elmondása szerint 2010 óta a német tőke töretlenül bízik Magyarországban. A tavalyi után az idén újabb rekordot dönthet a két ország közötti kereskedelmi forgalom, csakúgy, mint a magyar export Németországba. A magyar-német gazdasági együttműködés folyamatos fejlődése nélkül nehezen elképzelhető, hogy a magyar gazdaság tartós növekedési pályán maradjon - hangsúlyozta.

A miniszter ismertette: öt év alatt 5,3 milliárd euró német befektetés érkezett Magyarországra, ennek nyomán csaknem 20 600 munkahely jött létre. A Magyarországon működő mintegy hatezer német vállalat csaknem 300 ezer embernek ad munkát - tette hozzá. Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Magyarország nyitott gazdaság, szüksége van a beruházásokra, és a külföldi közvetlen tőkebefektetések csaknem negyede származik Németországból. Megfogalmazása szerint öldöklő verseny van a beruházásokért, amiben Magyarország a szakképzett munkaerő rendelkezésre állásával és megfelelő beszállítói bázis megteremtésével tud versenyelőnybe kerülni.

Kitért arra, hogy Európát eddig ismeretlen méretű kihívások elé állító bevándorlásnak közvetett gazdasági hatása is van. Óriási gazdasági problémákat fog okozni termelői és munkaerőpiaci oldalon is, ha például a határellenőrzések visszaállítása miatt csorbul a kiszámíthatóság, és emiatt nem lehet előre tervezni a termelési folyamatokat - hívta fel a figyelmet Szijjártó Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.