Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2013. Október 25. 08:29, péntek | Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet

Nemzetiségi nap és szüreti felvonulás Kaposszekcsőn

Nemzetiségi nap és szüreti felvonulás Kaposszekcsőn

Kaposszekcső Község Német Nemzetiségi Önkormányzata október 19-én délután rendezte hagyományos Nemzetiségi napját, melyet az idén egybekötött a Szüreti felvonulással.

Köszöntőjében Pfeiffer Jánosné elnök kitért a hagyományápolás fontosságára, valamint arról is beszélt, elengedhetetlen, hogy mindeni megtartsa és megismerje gyökereit. A Nemzetiségi nap programjában fellépett a Violinkulcs Fúvószenekar, a kaposszekcsői óvodások, az iskola Tűzlepkék Néptánccsoportja és a Nagymányoki Német Nemzetiségi Tánccsoport.
A vendégeket a helyi Orchidea Nyugdíjasklub tagkai kínálták kuglóffal, kaláccsal üdítővel és a felnőtteket borral. A vendégül látás már a Szüreti felvonuláshoz is tartozott, mert minden megállóban ugyan ez a kínálás várta az érdeklődőket. Három óra tájban a bíró-bíróné feldíszített hintaja után elindult a szüreti menet. A fellépő szereplők és az érdeklődő helybeliek énekszóval, zeneszóval sétáltak végig a falu utcáin és a megállókban felléptek az óvodások és a táncosok is. Aki nem tudott eljönni az iskola udvarára, az az Ifjúság-Napsugár utcák kereszteződősében és a Rózsa utcai megállóban is élvezhette a színvonalas táncot. Majd a menet vidám énekszóval visszatért az iskolához. Itt fejeződött be ez a vidám délután.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 08:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

Régi hűtődet akár 20.000 Ft-ért beszámítjuk!

2025. Augusztus 04. 10:06, hétfő | Helyi

2025. Július 30. 07:56, szerda | Helyi

Baráti találkozót tartottak a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói

Szent Anna napján baráti találkozóra gyűltek össze a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói.

2025. Július 28. 11:30, hétfő | Helyi

Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban

Dr. Király István a Tolna Vármegyei Vadászkamara titkára július 22-én felkereste a Fekete István Múzeumot.