2024. május 15, szerda - Zsófia

2014. Május 14. 08:01, szerda | Helyi
Forrás: Soós Gyopár

Nincsenek véletlenek – Bravúros eredmények a felnőttek között

Újjáélesztették a felnőtt atlétikai csapatbajnokság versenyformáját 2014. május 10-11-én.

Összesen húsz csapat nevezett, akiket keleti és nyugati csoportba osztottak. A Dombóvári VASE a nyugati csoportban az AC Bonyhád és a Szekszárdi AKSE egyesületével indított közös csapatot TOLNA néven. A zalaegerszegi elődöntőn megyénk csapata a hatodik helyen végzett, így bejutott a szeptemberi országos döntőbe.
Fazekas Gáspár utánpótlás korú tanítványai több egyéni csúccsal kiválóan megállták a helyüket a felnőtt mezőnyben.
Tóth Lili Anna 800 m-en bravúros győzelmet aratott a nála négy évvel idősebb válogatott futó ellen, akitől előző nap 1500 m-en mindössze fél másodperccel kapott ki. Beke Zsanett is nagyon jól futott, alig maradt le neves ellenfele mögött. Dobogón végzett még Tóth Virág és Besenyei Emőke 3000 m-es akadályfutásban.
Miklósa Erika operaénekesnő, az Atlétikáért Alapítvány elnöke is megnézte a versenyt. Tóth Lilinek, az alapítvány mentoráltjának külön gratulált a győzelemhez.