Hírek
2016. Január 12. 08:13, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Vért akarunk...

Az elmúlt évben 405 ezer egységnyi vért adtak a véradók, ami éppen csak fedezi a kórházak igényeit, vagyis növelni kell a véradók számát
- jelentette ki az Országos Vérellátó Szolgálat vezetője az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Az egészségügy működése szempontjából a megnyugtató mennyiség 415 ezer egységnyi vér volna, ám volt olyan esztendő, amikor 419 ezer egységnyi vért szolgáltattak a donorok - közölte Jákó Kinga. Éppen ezért - folytatta - különböző akciókkal kívánják véradásra ösztönözni az embereket.
Ezt szolgálta a tavalyi adventi kezdeményezésük, aminek keretében minden véradóra kötöttek biztosítást: ha balesetet szenvednek a következő évben, akkor "kórházi napidíjban" részesülnek - mondta. A kezdeményezés több mint 3100 új véradót eredményezetett - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -