Hírek
2015. Május 18. 08:08, hétfő |
Helyi
Forrás: József Attila Általános Iskola
Nyelvgyakorlás Bad Mergentheimban
A Dombóvári József Attila Általános Iskola és az Illyés Gyula Gimnázium 21 tanulója és két kísérőtanár nyelvgyakorlaton vett részt a németországi Bad Mergentheim városában.
A Dombóvári József Attila Általános Iskola és az Illyés Gyula Gimnázium 21 tanulója és két kísérőtanár – Géringné Pápay Ágnes és Glaubné Nagy Ildikó – 2015. május 3-11-ig nyelvgyakorlaton vett részt a németországi Bad Mergentheim városában.
A gyerekeket a Kopernikus Reáliskola fogadta, és egy héten keresztül változatos, élménydús programokat kínáltak a tanulóknak: városnézés Würzburgban, Rothenburgban és „városi akadályverseny” Bad Mergentheimban.
A delegációt a helyi polgármesteri hivatalban is fogadták és megvendégelték.
A tanulók az iskola életébe is bepillanthattak óralátogatás és sportprogramok keretében.
A hétvégét a gyerekek a vendéglátó családoknál töltötték, akik színes programokat biztosítottak számukra, így eljuthattak akár Münchenig egy Bundesliga mérkőzésre, a nürnbergi állatkertbe, élményparkokba, családi eseményekre.
Ezúton is köszönjük a Cabero Kft. anyagi támogatását, amellyel megkönnyítették a tanulók utazását.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 09:00, péntek | Helyi
Szent Lukács-napi elismeréseket adtak át a dombóvári kórházban
A Dombóvári Szent Lukács Kórház kiváló dolgozóit ismerték el az évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Szent Lukács-napi ünnepségen.
2025. Október 23. 10:00, csütörtök | Helyi
Diákok Fekete István nyomában, a Dél-Zselicben
Az író születésének 125. évfordulóján, idén is vetélkedőre gyülekeztek a 7-8. osztályos általános iskolai csapatok.
2025. Október 22. 13:21, szerda | Helyi
50 éves lett a Dombóvári Szivárvány Óvoda
A jeles évfordulót színes programokkal ünnepelték meg az intézményben.
2025. Október 22. 08:20, szerda | Helyi
A dombóvári tűzoltók csapata első helyen végzett a lépcsőfutó versenyen
Nagy Kornél, a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja idén első alkalommal nyerte meg „abszolút kategóriában” a lépcsőfutó bajnokságot összetettben, továbbá sorozatban harmadszor lett „Lépcsőfutó Magyar Bajnok".




