Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2019. Március 29. 09:35, péntek | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Nyolc család kapott füstérzékelőt

Nyolc család kapott füstérzékelőt

Nyolc rászoruló család részére adott át füstérzékelőt a Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség a Katolikus Karitász és a Vöröskereszt közreműködésével a „Ne gyújtsa! Gyűjtse!” kampány keretében.

A füstérzékelőkből két-két dombóvári, döbröközi és kurdi, valamint egy-egy gunarasi és kaposszekcsői családnak jutott ezúttal.

A program egyik célja, hogy felhívja a figyelmet a lakástüzek és az abból eredő sérülések megelőzésére, a biztonságos fűtésre, a tűzvédelmi szabályok betartására, és arra ösztönözze a lakosságot, hogy minél többen helyezzenek el otthonukban füstérzékelőt.

A lakástüzek nagy része legtöbbször figyelmetlenségből és valamilyen nyílt lánggal összefüggő tevékenység következtében keletkezik. Ilyen a fűtés és a sütés-főzés, ugyanakkor még mindig gyakoriak az elektromos eredetű tüzek is. Egy lakástűz esetén csak percek állnak a lakók rendelkezésére, hogy biztonsággal elhagyják otthonukat. A tűz kezdeti szakaszában általában először füst képződik, ezt észlelve a füstérzékelők átlagosan egy percen belül jeleznek, így adva nagyobb esélyt a menekülésre, esetleg a tűz kezdeti szakaszának eloltására.

A „Ne gyújtsa! Gyűjtse!” kampányt még 2018 szeptemberében indította a katasztrófavédelem és a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. azzal a céllal, hogy a tűzesetek és a sérülések megelőzése, visszaszorítása érdekében a hulladékégetés veszélyeire, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára hívja fel a figyelmet.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 08:17, kedd | Helyi

Gyászhír

Mély megrendüléssel és fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Szente Norbert életének 38. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.

2025. Október 27. 15:16, hétfő | Helyi

Jótékonysági batyus bált szervez a Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon

A zenéről és a jó hangulatról a The Connector zenekar gondoskodik.

2025. Október 27. 10:22, hétfő | Helyi

Elnöki dicséretben részesült Horváth János dombóvári polgárőr

A kábítószer-kereskedelem felszámolása érdekében végzett kiemelkedő közterületi szolgálatért részesült az elismerésben.

2025. Október 25. 09:00, szombat | Helyi

Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál

Október 20-án Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál. A búcsúi szentmisét dr. Kormon József ny. pécsi plébános, tanár és Szász Gyula plébános celebrálták.