Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2023. Augusztus 07. 12:53, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

OKF: hét vármegyében gyérítik a szúnyogokat

OKF: hét vármegyében gyérítik a szúnyogokat

A héten hét vármegye 120 településén lesz szúnyoggyérítés, összesen 35 800 hektáron - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.

Ugyanakkor a Duna és a Dráva mentén az erre a hétre tervezett szúnyoggyérítés az árhullám miatt elmarad, az ottani beavatkozásokra várhatóan az ár levonulását követően lesz szükség - tartalmazza a közlemény.

Mint írták: ha az időjárás engedi, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Somogy vármegye egyes településein lehet majd találkozni "permetfelhőt képző platós kisteherautókkal".

Amennyiben a gyérítés tervezett napján szeles, esős az időjárás, a meghirdetett időpontot követő két nap valamelyikén dolgoznak majd a szakemberek - tették hozzá.

Arra is felhívták a figyelmet, hogy a hétvégi felhőszakadás miatt a házak előtti árkok, különböző kerti tárgyak, vödrök, hordók megteltek vízzel. Célszerű ezeket kiüríteni, a locsoláshoz használt esővízgyűjtőket pedig lefedni, megelőzve ezzel, hogy a következő hetekben szúnyoginvázió alakuljon ki.

A tervezett beavatkozások időpontja és helyszíne nyomon követhető a katasztrófavédelem weboldalán - olvasható a közleményben.

Címkék: szúnyogírtás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.