Hírek
2020. Június 02. 13:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Őrizetbe vettek egy 15 éves autóvezetőt Zalában
Őrizetbe vettek Zalában egy – nem először – autót vezető 15 éves fiút, aki egy átszerelt rendszámú járművel közlekedett – közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon hétfőn.
A pacsai rendőrök hétfő délután állítottak meg ellenőrzésre egy Peugeot-t, amelynek volánjánál egy 15 éves fiú ült. A sofőrnek a kora miatt nem volt jogosítványa, de kiderült az is, hogy korábban hasonló ügye miatt már el is lett tiltva a járművezetéstől.
A kocsi adatainak ellenőrzésekor arra is fény derült, hogy egy másik személyautóra kiadott rendszámot használt a fiatalkorú.
A fiút őrizetbe vették, a Zalaegerszegi Rendőrkapitányságon pedig egyedi azonosító jellel visszaélés megalapozott gyanúja, illetve eltiltás hatálya alatti járművezetés miatt is eljárást indítottak ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.

