Hírek
2022. Június 16. 08:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Őrizetbe vettek egy fővárosi fegyverboltost Nógrádban
Őrizetbe vettek egy 50 éves budapesti fegyverboltost, aki olyan lőszereket árusított, amelyekre nem volt engedélye, és olyan fegyvereket tartott, amelyek nem szerepelnek a magyar nyilvántartásban
- közölte a rendőrség a honlapján. A férfit tartózkodási helyén, Nógrádkövesden fogták el a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének segítségével, a fővárosi boltot zár alá vették.
A közlemény szerint a férfi egy fegyverüzlet tulajdonosaként februárban és márciusban Budapesten értékesített 5500, áprilisban pedig egy másik vásárlónak 1000 lőszert, miközben az első esetben olyan kaliberű lőszer tartására nem volt engedélye, a második esetben pedig a vevőnek nem volt fegyvertartási engedélye.
A férfi a fegyverbolt tulajdonosaként szándékosan megsértette a lőfegyverkereskedelemre vonatkozó törvényt - írták.
A nyomozók 14 golyós lőfegyvert, 24 maroklőfegyvert és mintegy 10 000 különféle kaliberű lőszert foglaltak le a férfinél tartott házkutatáskor.
A megyei rendőr-főkapitányság lőfegyverrel vagy lőszerrel többrendbeli visszaélés megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást. A férfit őrizetbe vették és indítványozták letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

