Hírek
2019. December 16. 18:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Országszerte ellenőrzések zajlanak a karácsonyi vásárokon
Országszerte ellenőrzéseket tartanak a hatóságok az adventi és karácsonyi vásárokon, mivel a tapasztalat azt mutatja, hogy az ilyen helyeken lehet a legtöbb szabálysértéssel találkozni
- mondta Pleva György, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatója hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: az ellenőrzések más területen is zajlanak, az élelmiszerek minden fajtájára kiterjednek, az előállítóktól kezdve a kereskedelmen keresztül a vendéglátásig.
Az elmúlt 10 év adataiból az látszik, hogy a vállalkozók egyre inkább számítanak az ellenőrzésekre, így egyre kevesebb szabálysértés is történik, és az élelmiszerek minősége is javul - hangsúlyozta. Megjegyezte, hogy például a szaloncukrokból egyre inkább a minőségi csokoládéból készült termékeket keresik a vásárlók.
Az ünnepek közeledtével is fontos, hogy az emberek legálisan működő helyekről vásároljanak, így biztosítható, hogy minőségi termékekhez jutnak hozzá - emelte ki Pleva György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

