Hírek
2021. Július 14. 15:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öt éve történt emberölés ügyében emeltek vádat Egerben
Emberöléssel és több más bűncselekménnyel is vádol a Heves Megyei Főügyészség három férfit egy 2015 karácsonyán történt egri gyilkosság ügyében - tájékoztatta a megyei főügyész helyettese szerdán az MTI-t.
Kalmár Gyula közölte: tavaly tavasszal kúttisztítás közben holttest került elő egy egri udvaron. A szakértők megállapították, hogy az idősödő, korábban szervátültetésen átesett férfi halálát idegenkezűség okozta.
A vádirat szerint az áldozat a három férfi ismerőseként 2015 őszétől gyakran megfordult abban az egri házban, amelyet a vádlottak közül ketten béreltek. Bár később megromlott a viszonyuk, a férfi az év karácsonyán mégis meglátogatta az ott lakókat.
Amikor az elsőrendű vádlott éjjel kettesben maradt a vendéggel, kőműveskalapáccsal leütötte őt. Az áldozat koponyája darabosan betört, és rövid időn belül belehalt az emiatt kialakult koponyaűri vérzésbe.
A holttestet a vádlottak plédbe csavarva bedobták az udvaron ásott kútba, amelyet néhány nap múlva egyikük építési törmelékkel töltött fel, majd lebetonozott. A feltételezett tettesek megbeszélték, hogy ha valaki az eltűnt után érdeklődne, azt válaszolják: börtönbe került.
Az ünnepek után elmentek a sértett hajdúsági tanyájára, kifosztották a már lakatlan házat és több haszonállatot is elloptak. Ezután megszakították egymással a szorosabb kapcsolatot. Egyikük álnéven bujkált az országban, másikuk külföldre távozott, ahol embercsempészés miatt felfüggesztett börtönre ítélték. Végül a rendőrség mindhármukat elfogta, a másod- és a harmadrendű vádlott beismerő vallomást is tett.
Kalmár Gyula jelezte: a főügyészség a letartóztatásban lévő elsőrendű vádlottat emberöléssel, segítőit bűnpártolással, mindegyiküket lopás vétségével is vádolja. A másodrendű vádlott ellen közokirat-hamisítás miatt is vádat emeltek - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

