Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2021. Augusztus 31. 19:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Öv nélkül utazó kisfia halála miatt vádat emeltek egy sofőr ellen

Öv nélkül utazó kisfia halála miatt vádat emeltek egy sofőr ellen

Vádat emelt halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt a Veszprémi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki autójával karambolozott és emiatt meghalt a hétéves fia.

A Veszprém Megyei Főügyészség az MTI-vel kedden azt közölte, hogy az 56 éves férfi gépkocsijával Eplénybe indult szánkózni január 16-án reggel. Ajka felől a 8-as út felé haladt három - 19, 17 és 7 éves - gyermekével, a járműben utazók közül csak a kisfiú nem volt biztonsági övvel az üléséhez rögzítve.

A sofőr Ajka-Bakonygyepesen Magyarpolány felé akart továbbhajtani, de figyelmen kívül hagyta az "Elsőbbségadás kötelező!" jelzőtáblát, lassítás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, és összeütközött egy járműszerelvénnyel.

Az ütközés miatt a kisfiú kirepült a személygépkocsiból és a helyszínen meghalt. A balesetben a másik két gyerek is súlyos sérüléseket szenvedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.