Hírek
2012. Június 20. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Paul Weller a Beatles születésnapi számával köszönti McCartneyt
A Beatles Birthday című számával köszöntötte Paul Weller a hetvenedik születésnapján Paul McCartneyt.
A Jam egykori tagja a felvétel hétfői online forgalmazásából származó haszon egy részét jótékony célra ajánlotta fel - írta a BBC online hírszolgáltató.
McCartney "meghatározó és el nem múló hatással" volt pályafutására - indokolta Weller, hogy miért akarta emlékezetessé tenni az évfordulót.
A Beatles White Albumáról származó számot Weller 24 óra alatt énekelte fel stúdióban.
Az 54 éves zenész elárulta, hogy McCartney és három barátja ösztönözte arra, hogy kezébe vegye a gitárt. "Nemrég láttam játszani, és éppen annyira inspirált, mint korábban. Csodálatos volt. Remélem, hogy tetszeni fog neki az együttesemmel készített kis verziónk, szeretetünk megnyilvánulása iránta és a zenéje iránt" - olvasható Weller honlapján.
A számot Paul McCartney születésnapján, hétfőn csak az Egyesült Királyságban és Írországban lehetett letölteni.
A Birthdayt McCartney 1968-ban írta John Lennonnal. A dalt a Ringo Starr két évvel ezelőtti hetvenedik születésnapján New Yorkban megrendezett gálán McCartney és Starr együtt énekelte el - emlékeztetett a honlapján a BBC.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

