Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2011. November 03. 21:44, csütörtök | Kék hírek
Forrás: Pécsi Rendőrkapitányság, Nemzeti Nyomozó Iroda, MTI

Pécsi bombafenyegetés: befejeződött az épületek átvizsgálása

Pécsi bombafenyegetés: befejeződött az épületek átvizsgálása

A délelőtt bejelentett bombafenyegetés miatt este hat óráig nyolc pécsi épületet ürítettek ki és vizsgáltak át a Pécsi Rendőrkapitányság, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság és a Terrorelhárítási Központ munkatársai.

Rendőrautó és a Terrorelhárítási Központ (TEK) járművei állnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egyik épülete előtt, amelyet bombariadó miatt kiürítettek Pécsett.
MTI Fotó: Kálmándy Ferenc

Az épületekben nem találtak robbanószerkezetet vagy egyéb gyanús tárgyat. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda terrorcselekménnyel fenyegetés megalapozott gyanúja miatt indította meg az eljárást ismeretlen tettes ellen.

Az Iroda eddigi adatai szerint a telefonáló férfi azzal fenyegetőzött, hogy az épületeknél akkor fog robbantani, ha a hatóságok nem engedik szabadon az általa megnevezett fogva tartott személyeket.

Az üggyel kapcsolatban a nap folyamán egy személyt állítottak elő a nyomozók. A férfi elszámoltatása megkezdődött.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek

Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon

Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.

2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek

BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban

Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen