Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2015. Január 14. 13:03, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Pénztárgépek - Tableten működő online pénztárgép kapott engedélyt

Pénztárgépek - Tableten működő online pénztárgép kapott engedélyt

Tableten működő online pénztárgépet engedélyezett a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal - tájékoztatta a forgalmazó Laurel cégcsoport szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint az eszköz lényegesen kisebb helyet foglal, mint egy hagyományos kassza, ugyanakkor a tudása megfelel egy PC-s pénztárgépének, így kereskedelmi háttérrendszerekhez is csatlakoztatható. Emellett az új eszköz olcsóbb, mint a hasonló tudású, PC-alapú rendszerek - közölte a társaság.
A rendszer alapja egy Windows alapú tablet, amelyre a cég Laura kasszaszoftverét telepítik. A tablet, összekapcsolva az adóügyi nyomtatóval teljes értékű pénztárgépként működik - idézi a közlemény Bessenyei Istvánt, a Laurel Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetőjét.
Az új megoldást elsősorban azoknak a vállalkozásoknak ajánlják, ahol nem kell rövid idő alatt nagy mennyiségű bizonylatot nyomtatni.
A Laurel cégcsoport közleményében szakértőkre hivatkozva felhívta a figyelmet arra, hogy a pénztárgépcsere újabb hulláma mintegy 50-60 ezer vállalkozót érinthet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.