Hírek
2021. Június 23. 08:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki cseten rendelt magának szexuális célra gyermeket
Gyermekprostitúció kihasználása és gyermekpornográfia miatt kilenc év börtönre ítélt a Győri Járásbíróság kedden egy férfit, aki szexuális indíttatásból egy csevegőalkalmazáson keresztül rendelt magának gyermeket
- tájékoztatta a Győri Törvényszék szóvivője az MTI-t. Havasiné Kulcsár Petra közölte: a bíróság emellett végleg eltiltotta a vádlottat minden olyan foglalkozástól és egyéb tevékenységtől, amelyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, vagy gyógykezelését végezné.
A tényállás szerint a vádlott március 30-án felvette a kapcsolatot egy számára ismeretlen emberrel, akiről korábban megtudta, hogy kiskorúakat közvetít szexuális célra. A férfi egy 10-11 éves fiút keresett magának, és minden megkezdett három óráért hatvanezer forintot fizetett volna a szolgáltatásért. A férfi egy tizennyolc évesnél fiatalabb fiúról készült pornográf felvételt is küldött az általa közvetítőnek gondolt embernek.
Az aktus megbeszélt helyszíne a győri ETO Park bevásárlóközpont parkolójában leállított lakókocsi lett volna. A vádlott harmincezer forintot kifizetett a jármű mellett várakozó közvetítőnek, aki átadta neki a lakókocsi kulcsát.
Ezután azonban a vádlottat a közelben tartózkodó rendőrök várták, akik "az ügyet feltáró fedett nyomozók segítségével" elfogták - olvasható a közleményben.
Súlyosító körülmény volt, hogy a vádlottat a Keszthelyi Járásbíróság 2017-ben ugyanilyen bűncselekményért felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte, és a próbaidő letelte után nem sokkal újabb ilyen cselekményt követett el.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és a védő enyhítésért fellebbezett, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.

