Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2021. Június 09. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Felfüggesztették három, bántalmazással gyanúsított rendőr szolgálati jogviszonyát

Felfüggesztették három, bántalmazással gyanúsított rendőr szolgálati jogviszonyát

Azonnali hatállyal felfüggesztették három fővárosi rendőr szolgálati jogviszonyát, mert azzal gyanúsítják őket, hogy bántalmaztak egy előállított férfit

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a rendőrség honlapján. A Fővárosi Törvényszék arról tájékoztatta az MTI-t, hogy katonai tanácsa egy hónapra elrendelte a három rendőr letartóztatását.
A BRFK a police.hu oldalon azt írta: Budapest rendőrfőkapitánya elfogadhatatlannak tartja az előállított férfi bántalmazását.

Közölték, a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség csoportosan, hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás bűntett és más bűncselekmény miatt három fővárosi rendőrrel szemben rendelt el nyomozást.

Terdik Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya elfogadhatatlannak tartja, és határozottan elítéli a jogellenes erőszak minden formáját, különösen akkor, ha azt hivatalos eljárásban követik el - írta a BRFK, hozzátéve: a nyomozás során mindenben segítik az ügyészségi eljárást.

A Fővárosi Törvényszék az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta, katonai tanácsa egy hónapra elrendelte annak a három rendőrnek a letartóztatását, akiket hivatalos eljárásban, csoportosan elkövetett bántalmazás bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsítanak.

Közölték: a rendelkezésre álló adatok szerint a sértettet június 3-án egy sörözőben intézkedés alá vonta a rendőrség, majd előállították az egyik kerületi rendőrkapitányságra. A férfit az előállító helyiségben két rendőr bántalmazta, míg harmadik társuk a bántalmazás során mindvégig jelen volt.

A sértett a bántalmazás következtében életveszélyes állapotba került - tette hozzá a bíróság.

A közlemény szerint a gyanúsítottak cselekménye bizonyítottság esetén hivatalos eljárásban, csoportosan elkövetett bántalmazás, illetve társtettesként elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés bűntette lehet, és akár 12 évig tartó szabadságvesztéssel is büntethető.

Hozzátették, az ügyészség a szökés, elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélyére hivatkozva kérte a gyanúsítottak letartóztatását.

A Fővárosi Törvényszék kitért arra: a nyomozás folyamatban van, a tényállás teljes körű felderítése érdekében számos nyomozási cselekményre van szükség.

A végzés szerint feltehető, hogy a terheltek szabadlábon hagyásuk esetén - akár a lehetséges tanúk befolyásolásával - megpróbálnák az eljárást meghiúsítani, megnehezíteni, és mindhármójuk esetében "alappal lehet tartani attól", hogy megszöknének vagy elrejtőznének a hatóságok elől.

A törvényszék szerint ezeket kizárólag a legszigorúbb kényszerintézkedés elrendelésével lehet elkerülni, ezért egy hónapra letartóztatták a három rendőrt. A végzés nem végleges.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn