Hírek
2012. December 14. 22:37, péntek |
Helyi sport
Forrás: Szabó Csaba
VII. Karatesuli-Kupa Dombóvár
Az eddigi hagyományoknak megfelelően, az idei évben is „Mikulás-Napja” táján került megrendezésre városunkban a helyi karate egyesület évadzáró versenye,
ahol öt kategóriában mérhették össze tudásukat a sportolók. A házigazda Dombóvári Karatesuli és a kaposszekcsői Dombó-Karate növendékei mellet ezúttal Paksról, Dunaszentgyörgyről és Szolnokról is érkeztek vendégek, dacolva a településünket és környékünket is elérő zord időjárással.
Shihan Záborszki Zoltán 6 DAN-os karatemester – a Tradícionális Shotokán Karate Szövetség technikai igazgatója –, az ünnepélyes megnyitó keretében adta át a Dombóvári Karatesuli első fekete övet szerző tanítványának – Ormosy Rékának –, a sikeres vizsgáját hitelesítő tanúsítványt, a DAN-diplomát. A ceremóniát követően 78 fő vágott neki az ügyességi számoknak /fekvőtámasz, felülés, békaügetés/, majd pedig a hagyományos KATA /formagyakorlat/ és a KUMITE /küzdelem/ következett.
A késő délutánig tartó, jó hangulatú rendezvényen nagy örömünkre mind a legeredményesebb leány, mind pedig a legeredményesebb fiú versenyzőnek felajánlott serleget Lengyel Dorka, illetve Somogyi Ákos – a Dombóvári Karatesuli versenyzője –, érdemelte ki azzal, hogy valamennyi kategóriában elsők lettek, s ezzel öt aranyérmet nyertek.
Részletes eredmények:

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód
Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján
Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

