Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2025. November 09. 00:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-Főkapitányság

Rácsok mögött a dombóvári drogdíler

Rácsok mögött a dombóvári drogdíler

A 38 éves férfi csaknem két éve árulta rendszeresen a drogot a városban.
A házkutatás során készült videó a cikk végén található linkre kattintva tekinthető meg.

A dombóvári nyomozóknak információjuk volt arról, hogy egy helyi lakos kábítószerrel kereskedik a városban. A férfi autójával közlekedett, amikor ellenőrizték a napokban. A kocsiban több mint 300 000 forintot, zöldes-barna növényi törettel töltött cigarettacsikkeket, és tasakokba porciózott fehér port találtak a rendőrök. A gyorsteszt a csikkek esetében cannabisra, a zacskózott anyagnál pedig amfetaminra mutatott pozitív jelzést.

A nyomozók a férfi otthonában is kutatást tartottak. Az egyik szobában az asztalon zöld növényi törmeléket, és a kábítószer csomagolásához használt eszközöket – mérleget, kis zacskókat – találtak. A hűtő fagyasztó részéből pedig több, mint 100 adagnyi fehér por került elő.

A nyomozók a 38 éves férfit előállították és elszámoltatták. Kábítószer-kereskedelem bűntettével gyanúsították meg. Beismerte, hogy többeket „kisegített”, amikor szükségük volt „cuccra”. A marihuána grammjáért 3500 forintot, a speedért pedig 4000 forintot kért. Elismerte, hogy ő is fogyasztó. A gyorsteszt ezt megerősítette, ugyanis metamfetaminra, amfetaminra és THC-ra is pozitívat jelzett.

A férfi elszámoltatása során kiderült az is, hogy a drog árusításán kívül más bűncselekményt is elkövetett. Nem ülhetett volna ugyanis volán mögé. A bíróság még tavaly tiltotta el a vezetéstől, mert már akkor is eltiltás hatálya alatt vezetett.

A dombóvári nyomozók lefoglaltak egy több millió forint értékű autót is. A férfit őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását, melyet a bíróság el is rendelt.

A házkutatás során készült videó az alábbi linkre kattintva tekinthető meg:

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi

Emberölés Döbröközön

Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.

2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi

Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra

Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.

2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi

Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak

Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!

2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi

Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál

Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.