Hírek
2020. Augusztus 13. 07:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rajzeszközöket gyűjtenek sérült gyermekeknek
Rajzeszközöket gyűjt a Civilút Alapítvány az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségével (ÉFOÉSZ) együttműködésben szerdától fogyatékossággal élő, sérült gyermekeknek és felnőtteknek.
Az alapítvány közleménye szerint a Varázsceruza - Rajzolj mosolyt! kezdeményezés célja, hogy vidámabbá tegyék a sérült gyermekek mindennapjait, emellett a rajzeszközök segítik a fogyatékossággal élők művészetterápiás foglalkozásait, mivel az alkotás folyamata, az önkifejezés hozzájárul a sérült emberek kommunikációjához.
A szervezők színes ceruzát, filctollat, zsírkrétát, vízfestéket, temperát, matricákat várnak szeptember 12-ig. A rajzeszközök elküldhetők postán a Civilút Alapítványnak címezve vagy elhelyezhetők a gyűjtőpontokon lévő gyűjtődobozokba. A gyűjtőpontok címe megtalálható a www.civilut.hu weboldalon.
A tervek szerint az adományokat szeptember 14-én, a Sérült Gyermekek Napján adja át a Civilút Alapítvány.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -

