Hírek
2017. Március 10. 12:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a téli áramfogyasztás
Rekordot döntött a téli áramfogyasztás a tartósan hideg időjárás miatt, az ellátás végig zavartalan volt - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. pénteken.
A tájékoztatás szerint a 2016/17-es télen csaknem 500 gigawattórával (GWh) volt nagyobb az ország villamosenergia-igénye a 2015/16-os év hasonló időszakához képest. A fogyasztók 2016. december eleje és 2017. február vége között 5,3 százalékkal többet, összesen 11 914 GWh villamos energiát használtak fel, az egy évvel korábbi 11 433,1 GWh fogyasztással szemben.
Az országos villamosenergia-igény bővülése idén januárban volt a legnagyobb, akkor a fogyasztás 6,9 százalékkal, 4271 GWh-ra nőtt a 2016-os 3995 GWh-hoz képest. Január 11-én megdőlt a hazai csúcsterhelési rekord is, amely rövid időre elérte a 6780 megawattot (MW) - idézte fel a Mavir.
A rendszerirányító szerint a növekedés oka egyértelműen a tartósan hideg időjárás, az elmúlt téli hónapok átlaghőmérséklete több mint 3 Celsius-fokkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.
A Mavir által leszerződött tartalékokkal, illetve a piaci szereplők által beszerzett többlet-importtal sikerült eredményesen kezelni az egyes hazai erőműveknél fellépő rövidebb üzemzavarokat és az ebből fakadó kieső teljesítmények megfelelő ütemű pótlását - idézi a közlemény Tihanyi Zoltánt, a társaság rendszerirányítási és nemzetközi kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

