Hírek
2013. Szeptember 19. 17:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Rendőri vezetők pere - BM: Gyurcsány megköszönte, hogy biztonságosan kikísérték a bíróságról

A Belügyminisztérium szerint Gyurcsány Ferenc volt kormányfő köszönetet mondott a rendőri biztosítás parancsnokának azért, hogy kedden a volt rendőri vezetőknek a 2006 őszi eseményekkel összefüggő peréről a rendőrök "fizikai atrocitásoktól mentesen" kikísérték a Fővárosi Törvényszék Fő utcai épületéből.
A tárca csütörtökön az MTI-hez eljuttatott két közleményében ezzel reagált Vadai Ágnes, a DK politikusa keddi és az MSZP szerdai közleményére.
Vadai Ágnes kedden újságíróknak azt mondta, hogy Pintér Sándor belügyminiszternek kell vizsgáltatnia, hogyan kerülhettek tüntetők a Fővárosi Törvényszék bejáratához. A független országgyűlési képviselő azt mondta, hogy amikor Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke és Niedermüller Péter, a párt alelnöke társaságában megérkezett a büntetőperre, "eszüket vesztett", ordibáló emberek fogadták őket. A volt miniszterelnököt leköpték és megütötték - tette hozzá.
Az MSZP szerdán az MTI-nek küldött közleményében tiltakozását fejezte ki amiatt, hogy Magyarország volt miniszterelnökét leköphetik egy előre bejelentett, rendőri biztosítással zajló rendezvényen. "Ha egy volt közjogi méltósággal ezt ma meg lehet tenni, akkor mi a garancia arra, hogy a rendőrség bármely magyar állampolgárt meg tud védeni?" - tette fel a kérdést az ellenzéki párt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.