Hírek
2012. Május 15. 14:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Reszkethetnek az illegális utazásszervezők
Szigorodhat a turizmusról és vendéglátásról szóló törvény, a jövőben a hatóságok könnyebben felléphetnek majd az illegális utazásszervező cégek ellen.
Egyre gyakoribbak az illegális utazásszervező cégek - mondta hétfőn az InfoRádiónak a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének szóvivője.
Molnár Judit szerint az engedély nélkül működő cégek általában buszos körutazásokat szerveznek. A legtöbbször beszedik a pénzt, az utat pedig nem bonyolítják le. A szövetség szóvivője szerint fontos lenne jogszabály szigorításra is ezen a téren.
Megkérdeztük a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékes államtitkárságát, mit tesznek azért, hogy kevesebb legyen az engedély nélkül utakat szervező cég. A tárca közleményében jelezte, hogy az utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységet a kereskedelemről szóló 2005. évi törvény szabályozza. E szerint utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenység csakis a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével folytatható.
Ugyanakkor az utazási szolgáltatás összeállítása és nyújtása, értékesítése csak akkor minősül engedélykötelesnek, ha azt üzletszerűen folytatják, ami rendszerességet, nyereségérdekeltséget feltételez.
A közlemény szerint lényeges szempont annak megítélése, hogy az utazásszervezést és közvetítést rendszeres haszonszerzésre törekedve végzik-e. A közlemény szerint az előkészület alatt álló és a tervek szerint hamarosan az Országgyűlés elé kerülő turizmusról és vendéglátásról szóló törvény igyekszik a jogi szabályozást úgy módosítani, hogy az hatékonyabban védje a legálisan működő vállalkozásokat, egyúttal megkönnyítse a hatóság számára az illegális utazásszervezés elleni fellépést.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

