Hírek
2011. November 06. 22:41, vasárnap |
Helyi
Forrás: polgármesteri hivatal, dr. Kriston Vízi József
Őrt álltak a Szigeterdőben a dombóváriak - képgalériával

Az önkormányzat döntése nyomán tartották meg a dombóvári kultúra napját november 6-án a Szigeterdőben. Ezzel is a Parlament előtt 84 éve ezen a napon felavatott Kossuth-szoborcsoport helyi jelentőségét hangsúlyozták ki.
MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
1927. november 6-án avatták fel Horvay János Kossuth-szoborcsoportját Budapesten, és másnap törvényileg is rögzítették az Országház tér új nevét, valamint március 15. nemzeti ünneppé nyilvánítását.
84 évvel később, ezen a vasárnapon egymást váltó önkéntesek őrizték az 1958-ban Dombóvárra került és a Szigeterdőben 1973-ban felállított alkotások közelében meggyújtott őrtüzeket (képünkön). Közben pedig a Dombóvári Városszépítők által biztosított ügyelet mellett megtekinthető volt a lakótoronyban berendezett 1848-49-es kiállítás.
Délután négy órától a város közismert személyiségei, az ideszállításában, valamint felállításában segédkezők és családtagjaik mondták el gondolataikat a szoborcsoport történelmi, kulturális és művészeti jelentőségéről, illetve osztották meg élményeiket az összegyűltekkel. Így tett Antal István is, az 1952-ben a Minisztertanács által eredeti helyükről eltávolíttatott szobrokat Dombóvárra mentő, később leváltott és meghurcolt tanácselnök.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.
2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi
Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen
Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.