Hírek
2025. Június 27. 08:49, péntek | Helyi
Semmelweis-nap a Dombóvári Szent Lukács Kórházban

Ünnepélyes keretek között tartották meg a Semmelweis-napi rendezvényt a Dombóvári Szent Lukács Kórházban.
Az eseményen részt vett Pintér Szilárd polgármester, Kis Zoltán a kórház főigazgatója, valamint Dr. Simon Attila, a Balatonfüredi Kórház főigazgatója is. A városvezető beszédében kifejezte köszönetét a kórház egészségügyi dolgozóinak, hogy vigyáznak és figyelnek ránk, hogy a nehézségek, valamint az olykor hatalmas fáradtság ellenére sem adják fel. A járóbeteg–szakellátás beruházás folytatásának kapcsán elmondta, polgármesterként mindent megmozgat annak érdekében, hogy a fejlesztés végre befejeződjön - úgy véli ez egy olyan közös ügy, mely a dolgozók munkakörülményeinek javítását és a betegek biztonságos, magas színvonalú ellátását szolgálja.
Zárógondolatként Semmelweis Ignác szavaival élt: „Amit teszünk, az nem csak tudomány, hanem lelkiismeret kérdése is.”
A rendezvényen elismeréseket adtak át a kórház kiváló munkatársainak.
Az év szakdolgozója elismerést vehette át:
Füki Krisztina, Tóth Ilona, Sukola Ágnes, Dr. Zsigó István
Főorvosi kinevezésben részesült:
Dr. Magda Ingrid
Adjunktusi kinevezésben részesült:
Dr. Berszán Szidónia Zita, Vlaskality Andrea
Az év orvosa kinevezésben részesült:
Dr. Takács Andrea, Dr. Gothár Mária
Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara kitüntetettje:
Vicai Zoltánné
Az év tanulója:
Tóth Gabriella Éva
Főigazgatói dicséretben részesült:
Baloghné Maráczi Mariann, Bükkösdi Éva, Martonné Nagy Bettina, Németh Balázs
Gratulálunk!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 25. 08:37, szerda | Helyi
Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár
A Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a Földvár utcában a második vasúttörténeti gyűjtemény, amely a városban 2013 óta működő Múzeum Megálló folytatása.
2025. Június 23. 09:32, hétfő | Helyi
Fekete István konferenciát tartottak a dombóvári Művelődési Házban
Június 21-én Fekete István konferenciát tartottak a dombóvári Művelődési Házban. A 125 éve született, 55 éve elhunyt íróra és a Fekete István Múzeum 30 éves jubileumára emlékeztek.
2025. Június 23. 08:33, hétfő | Helyi
A szekrényben nevelte a kannabiszt egy kaposszekcsői férfi
Nevelő sátrat találtak a rendőrök egy kaposszekcsői lakás gardróbjában.
2025. Június 21. 19:00, szombat | Helyi
Erős mezőnyben is helytálltak a Dombóvári Karatesuli versenyzői
A Shotokan karate ünnepe volt az egri Kemény Ferenc körcsarnokban.