Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2021. Június 02. 16:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sikkasztás miatt vádat emeltek egy idősotthon vezetője ellen

Sikkasztás miatt vádat emeltek egy idősotthon vezetője ellen

Vádat emelt jelentős értékre, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett sikkasztás miatt a Nagyatádi Járási Ügyészség egy Somogy megyei idősotthon vezetője ellen,

aki több mint 17 millió forintot emelt le egy idős gondozott bankszámlájáról - közölte a megyei főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az 50 éves nő - a működési engedély visszavonásáig - tulajdonosa és fenntartója volt egy Somogy megyei idősotthonnak.

A 81 éves sértett az otthonba költözésekor egyebek mellett meghatalmazást adott a vádlottnak arra is, hogy szükség esetén a bankszámlája felett rendelkezzen.

A nő a bizalmi viszonyt kihasználva az idős ember tudta és beleegyezése nélkül 2018 nyarán többször vett fel készpénzt a sértett számlájáról, összesen több mint 17 millió forintot. Ennek egy részét ismeretlen célra fordította, 10 millió forintot otthon a szekrényében rejtegetett, csaknem egymillió forintot pedig az idősotthon irodájában tartott.

A nagyatádi rendőrök az elsikkasztott pénzből 10 millió 900 ezer forintot foglaltak le, a vádlott pedig eddig további 5,5 millió forintot fizetett meg a sértettnek.

Az ügyészség vádiratában 3 év 6 hónap börtönbüntetés kiszabását indítványozta arra az esetre, ha a vádlott az előkészítő ülésen beismeri tettét - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.