Hírek
2019. December 02. 09:29, hétfő |
Belföld
Forrás: infoesztergom.hu/illusztráció: mti
Sokfelé gondot okoz a hó a közlekedésben
Az ország nyugati és déli részén az eső, havas eső nyomán az útburkolat mindenütt nedves, míg északon, keleten, valamint a középső országrészben a havazás miatt az úttest mindenhol sónedves, havas, hókásás.
A hó miatti több balesetről, forgalmi korlátozásról is beszámolt országszerte hétfőn reggel a közútkezelő oldalán.
Az M0-s autóút déli terelt szakaszán, az M1-es autópálya irányába az erős forgalom miatt, Dunaharaszti és Halásztelek között szakaszosan araszolnak a járművek, közel 1 óra a plusz menetidő. Valamint a 22-es kilométernél egy műszaki hibás kamion vesztegel a külső sávban. A másik oldalon, az M5-ös autópálya felé Nagytétény térségében tapasztalható lassulás, ott 10-15 perc a menetidőtöbblet.
Az autóút keleti szakaszán a Megyeri híd irányba Üllő és az M3-as autópálya csomópontja között szakaszos torlódásra kell számítani!
Az M6-os autópályán, Budapest felé a 99-es kilométernél, Paks térségében egy személyautó szalagkorlátnak ütközött. A belső sávot lezárták, csak a külső sávon halad a forgalom.
Keresztbe fordult az úttesten egy kamion a 3-as főút 35-ös km-énél, Gödöllő térségében. Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.
A 102-es főúton Tinnye és Pilisjászfalu között, a 12-es és a 21-es kilométer között 3,5 tonna súlykorlátozást vezettek be, ráadásul a 17-es és a 21-es kilométer között le is zárták a főutat.
Az időjárás és a reggeli erős forgalom miatt, szinte az összes főváros környéki gyorsforgalmi, fő és mellékúton araszolnak a járművek, többek között:
- az M2-es autóúton a főváros irányába, Dunakeszi térségében
- az M3-as autópályán Bagtól a főváros bevezető szakaszáig,
- az M5-ös autópályán az M0-s autóúti csomóponttól befelé,
- az M7-es autópályán már Érdtől megtorpan a kocsisor,
- a 4-es főúton Monornál,
- a 10-es főúton Piliscsaba és az ürömi körforgalom között,
- a 11-es főúton Tahitótfalu és Szentendre között
- és a 31-es főúton Mendénél.
Az ország nyugati és déli részén az eső, havas eső nyomán az útburkolat mindenütt nedves. Az északi, keleti, valamint a középső országrészben a változó intenzitású havazás nyomán az útburkolat mindenűt a sónedves, de az intenzív havazással érintett területeken havas, hókásás – közölte a közútkezelő honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.

