Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2020. Július 28. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Soron kívül felülvizsgálják több település vízkárelhárítási tervét

Soron kívül felülvizsgálják több település vízkárelhárítási tervét

A hétvégi heves esőzések következményeit figyelembe véve az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) soron kívül felülvizsgálja az érintett települések vízkárelhárítási terveit és segítséget nyújt az átalakításukban

- tájékoztatta az OVF hétfőn az MTI-t. A hétvégi esőzések miatt több helyi kisvízfolyás szintje átlépte a valaha mért legmagasabb vízállást, a mederből kilépő víz számos településen elöntést okozott. A helyi védekezésért felelős önkormányzatok a vízügy szakmai segítségét kérték - írták.

A vízügyi szakemberek műszaki irányítókként vettek részt a védekezésben, valamint homokzsákok elhelyezésével, nyúlgátak építésével, szivattyúzással műszaki segítséget nyújtottak az érintett településeken, emellett figyelőszolgálat indítottak és vízkárelhárítási készültséget rendeltek el ott, ahol szükséges volt - olvasható a közleményben.

A vízügy emellett dokumentálja a rendkívüli helyzetből adódó káreseményeket annak érdekében, hogy a helyreállításokhoz szükséges adatok a károsultak rendelkezésére álljanak - tették hozzá.

A klímaváltozás következményeként a jövőben egyre gyakrabban várhatók extrém időjárási jelenségek és villámárvizek - hícvta fel a figyelmet az OVF.

Címkék: csapadák, eső, vízkár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.