2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2020. Október 27. 08:45, kedd | Helyi
Forrás: DOVASE

Sport XXI – Dél-Dunántúli Régió Mezei Futóverseny

Jajj úgy élvezem én a strandot…. Ha Balaton, akkor napsütés, fürdés, fagyi, lángos…. Most más apropóból utaztunk Zamárdiba. A SPORT XXI program mezei futóverseny Dél-Dunántúli fordulója került itt megrendezésre.

Gyönyörű szép időjárás fogadta a mezei futóverseny résztvevőit.

Az U11-es csapatokat 1200 m, a nagyobbakat az U13-as csapatokat 1800 méteres pálya várta. A rendezők közvetlenül a Balaton partján jelölték ki a 600 méteres pálya nyomvonalát.

A versenyt az U11-es csapatok kezdték, 7 csapat állt rajthoz. 11 versenyzőt indítottunk a mezőnyben. Kiválóan szerepeltek a kicsik Klotz István az első, míg Deli Dominik a harmadik helyen ért célba, de kellett a többiek kitartó futása is ahhoz, hogy az aranyérem a nyakukba kerülhetett.

Akik most éppen nem fértek be a csapatba a szekszárdiakkal közös csapatot alkotva indultak és bronz érmet szereztek.
Az 56 fős mezőnyben kellemes meglepetés volt Zemán Zoárd (2013) futása, aki a mezőny legfiatalabb indulójaként a középmezőnyben végzett.

A bronzérmes DOVASE vegyes csapat tagjai: Viszlavszki Bence; Zemán Zoárd; Kiss Zsófia; Polgár Bence; Fajcsi Bálint

Lakatos Lamm Lea 34.

Szintén 7 csapat indult az U13-as korosztályban. Itt 10 versenyzők állt rajthoz. A most kimaradók Kaposvár-Szekszárd vegyes csapatot alkotva a 4. helyet szerezték meg.(Fajcsi Botond és Szántó Dávid) A szekszárdiak nem bíztak semmit a véletlenre minden versenyzőjük az első 10-be tudott kerülni, így magabiztosan szerezték meg az aranyérmet. Egyedül Nagy Fruzsi tudott bekerülni a szekszárdi futók közé összetettben az 5. helyen.

A nemenkénti eredményhirdetésnél a lányok mezőnyében a dobogó második fokára állhatott.
Összetetteben a csapat ezüstérmet szerzett.