Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. Augusztus 02. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Szabadságolási gondok a Tescóban

Szabadságolási gondok a Tescóban

Két dolgozó nem mehet egyszerre szabadságra egy osztályon a Tesco áruházaiban – derült ki a multinacionális vállalat egyik úgynevezett Hardlines Managerének a Magyar Nemzet birtokába jutott leveléből.

Mindez alátámasztani látszik azt a régi, Tescóval szemben megfogalmazott szakszervezeti kifogást, hogy a profit érdekében a vállalat szándékosan a szükséges létszám alatt végezteti a munkát.

A lap birtokába jutott dokumentumban a menedzser azt kifogásolja, hogy az úgynevezett nonfood, azaz műszaki, ruházati, barkácstermék osztály „visszafele fejlődik: nincs leigazítás, alultöltött, rendezetlen”, amit maga is a létszámmal és a szabadságok kiadásával magyaráz. – Kértem júniusban, hogy nézzétek át a nonfood szabitervezőket, ilyen létszámnál egyszerre két dolgozó szabadságra engedése veszélyezteti a működést. Ez megtörtént? Küldjétek át nekem a piramisból az adatokat a HRM segítségével Excelbe exportálva úgy, hogy látható legyen a jóváhagyás dátuma – írta a Hardlines Manager. (rá)

Címkék: tesco

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.