Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2017. December 02. 16:16, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu

Szakértő szerint ijesztgeti az Iszlám Állam az embereket adventkor

Szakértő szerint ijesztgeti az Iszlám Állam az embereket adventkor

Az Iszlám Állam ijesztgeti az embereket az adventi időszakban - mondta Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán szombaton.

A szakértő szerint hiányosak a menekülési tervek, egy vaklárma is elég ahhoz, hogy áldozatokat követelő pánikszituáció alakuljon ki. Már a múzeumokban is olyan a beléptetés, mint a repülőtereken. A biztonság miatt ketrecbe zárják magukat a nyugat-európaiak - tette hozzá.

Georg Spöttle szerint Németországban, Svédországban katasztrofális a helyzet. "Malmö maga a pokol, az egész város kezd egy no go zóna lenni.(...) mint nálunk Berlinben, libanoni klánok uralják a terepet. Utcán, pizzériában, kávéházban lövöldöznek egymásra, (...) fegyveres összecsapások vannak, hogy ki uralja a drogterepet, prostitúciót" - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.