Hírek
2017. Augusztus 30. 09:35, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Századvég: szinte biztos, hogy Merkel lesz a következő kancellár
Szinte borítékolható, hogy Angela Merkel lehet a következő német kancellár - mondta Pócza István, a Századvég Alapítvány vezető elemzője az M1 aktuális csatornán szerdán.
Az elemző emlékeztetett, a felmérések szerint a CDU/CSU pártszövetség - amelynek Angela Merkel a kancellárjelöltje - 38-39 százalékos támogatottsággal bír, míg legnagyobb kihívója az SPD csupán 24-28 százalékon áll.
Kérdésre kitért arra is, a dublini rendszer voltaképpen a "gyújtópontja" volt a migrációnak.
"Mindenki látta, hogy ez egy olyan rendszer, amely egy olyan időszakban működőképes, amikor nem szembesül Európa ilyen jellegű migrációs beáramlással" - tette hozzá.
A rendszer sorsa sokban múlik a német választások kimenetelétől - hangsúlyozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.

