Hírek
2017. Szeptember 18. 11:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Százezreket csalt ki hamis papírokkal

A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik.
A Dombóvári Rendőrkapitányság eljárást indított üzletszerűen elkövetett csalás bűntett gyanúja miatt.
A nyomozás adatai szerint ismeretlen elkövető 2017. július 29-én három személyt tévedésbe ejtett. A kaposszekcsői, dombóvári és a döbröközi sértettek televíziót, valamint játékgépet kínáltak eladásra az interneten, melyek vételárának kifizetéséről az elkövető egy valótlan tartalmú dokumentumot küldött nekik. Az eredetinek hitt fizetési átutalás láttán a termékeket mindhárman átadták a részére, mellyel mintegy 250 ezer forint kárt szenvedtek.
A rendőrök a nyomozás eredményeként a napokban azonosították, majd gyanúsítottként hallgatták ki a feltételezett elkövetőt, egy 25 éves kaposvári lakost. A férfi beismerő vallomást tett, szabadlábon védekezhet. Vallomásában elmondta, hogy az elektronikai eszközöket időközben tovább értékesítette.
Az ügyben a további eljárást a Dombóvári Rendőrkapitányság Nyomozó Alosztálya folytatja le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 13:58, hétfő | Helyi
Gyulajon és Tamásiban volt szükség a tűzoltókra
Egy hetven négyzetméteres műhely égett teljes terjedelmében benne fűnyírókkal és kéziszerszámokkal péntek este Gyulajon, a Szent Imre téren.
2025. Június 30. 11:06, hétfő | Helyi
Háromnegyed óra alatt nyolcmilliót vittek el a csalók
Negyvenöt percig tartották szóval csalók a gyanútlan sértettet, közben a lekötött pénzét átvezették a folyószámlájára, és el is utalták egy ismeretlennek.
2025. Június 27. 08:49, péntek | Helyi
Semmelweis-nap a Dombóvári Szent Lukács Kórházban
Ünnepélyes keretek között tartották meg a Semmelweis-napi rendezvényt a Dombóvári Szent Lukács Kórházban.
2025. Június 25. 08:37, szerda | Helyi
Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár
A Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a Földvár utcában a második vasúttörténeti gyűjtemény, amely a városban 2013 óta működő Múzeum Megálló folytatása.