Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2019. Április 11. 09:48, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Szembe fordult az autópályán, majd egy kamionnak ütközött szándékosan

Szembe fordult az autópályán, majd egy kamionnak ütközött szándékosan

Közúti veszélyeztetés bűntette miatt emelt vádat a Kaposvári Járási Ügyészség azzal a 75 éves férfival szemben, aki öngyilkossági szándékkal kocsijával megfordult az M7-es autópályán és szembe ment a forgalommal.

A férfi 2017 márciusában depresszióban szenvedett, amelynek tüneteit súlyosbította, hogy rossz hírt kapott egyik családtagja egészségügyi állapotáról. Az idős férfi a hír hatására beszűkült tudatállapotba került, ekkor alakult ki benne az az elhatározás, hogy öngyilkos lesz – közölte az ügyészség.

A vádlott ezután Balatonboglárnál felhajtott az M7-es autópályára és Budapest irányába közlekedett, majd éjjel 11 óra körül szabálytalanul megfordult, és a többi közlekedőt is veszélyeztetve a menetiránnyal szemben Nagykanizsa irányába kezdett autózni. Mindezt azért, hogy egy járművel összeütközzön.

Az idős férfi körülbelül 1 kilométert autózott a forgalommal szemben, amikor észrevett a külső forgalmi sávban egy kamiont. Ekkor a vádlott kocsiját a vontató felé kormányozta, a kamiont vezető ukrán férfi azonban észrevette ezt és megpróbálta elkerülni a balesetet. A manőver ellenére azonban a személyautó eleje a kamion bal oldalának ütközött, emiatt annak pótkocsija felborult, a vontatót pedig az autópálya melletti füves partfal állította meg.

A balesetben a kamionsofőr nem sérült meg, de az idős férfi nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett – tette hozzá a vádhatóság.

A Fonyódi Járásbíróság ítéletében a vádlottat végleges hatállyal eltiltotta a közúti járművezetéstől.

Aki krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.