Hírek
2015. Június 23. 19:05, kedd |
Helyi
Forrás: Illyés Gyula Gimnázium
Szenzációs gimis eredmény a Stockholmi Ifjúsági Víz Díj versenyen
Május 30-án került megrendezésre Budapesten a Stockholmi Ifjúsági Víz Díj elnevezésű nemzetközi verseny hazai döntője, melyen a Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium diákjai kitűnően szerepeltek.
Weich Lili, Rohonczi Mirtill 11.n, Faragó Eszter 11.b osztályos tanulók a fináléban több forduló összesítésével 2. helyezést értek el A lokális nitrátszennyezés, mint globális környezeti probléma témakörrel.
A projekt során a szakirodalmi adatok felhasználásával, megfigyelésekkel, helyszíni bejárásokkal és a vízminták vizsgálatával végigkísérték a nitrát útját a szennyező forrásoktól a befogadókig. A kutatás része volt a fúrt kutak vizének vizsgálata, a vízmintákat az iskola tanulói és tanárai hozták.
A hazai finálé rendkívül szoros versenyt hozott, a diákoknak itt angol nyelven kellett a kutatómunkájukat összefoglaló prezentációt tartaniuk, melyhez a mellékelt plakátot használták fel. Végül néhány ponttal maradtak le a stockholmi nemzetközi döntőbe való kijutásról.
A diákokat Kisvárdainé Fábián Erika tanárnő készítette fel.
A csapat tagjai ezúton köszönik mindenkinek a segítségét!

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 08:11, csütörtök | Helyi
Átadták a „Dombóvár Jószolgálatáért-díj” elismeréseket
A Szociális Munka Napja alkalmából Pintér Szilárd polgármester javaslatára Dombóvár Város Önkormányzata először adta át a „Dombóvár Jószolgálatáért-díjat”.
2025. November 12. 09:00, szerda | Helyi
Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében
Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának. A cikk végén videó látható a téglakészítés módjáról.
2025. November 11. 08:36, kedd | Helyi
Karbantartás miatt tervezett áramszünet lesz Dombóváron 2025. november 12-13-14-én.
Karbantartás miatt 2025. november 12-13-14-én az alábbi utcákban lesz áramszünet Dombóváron az E.ON tájékoztatása szerint:
2025. November 10. 16:27, hétfő | Helyi
Az V. Vármegyei Vadászest vendége volt Bodó Imre
November 6-án a Tolna Vármegyei Vadászkamara vendége volt Bodó Imre múzeumalapító, helytörténész, aki a 125 éve született és 55 éve elhunyt Fekete István íróra emlékezve tartott előadást a mintegy 40 vadásznak.

