Hírek
2013. Június 11. 11:10, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szigeti veszedelem - Különleges színházi előadás pápai diákok részvételével

Szerdán mutatják be a Szigeti veszedelem különleges feldolgozását Pápán: a színház-pedagógiai projektként színpadra állított produkcióban 350 diák vesz részt.
Az előadás a Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ Barokk forgatag című programjának legnagyobb eleme, amelyben 28 együttműködő csoport, 26 csoportvezető és pedagógus részvételével egy közös produkció keretében mutatkozik be.
A csoportok azt vállalták, hogy mozaikszerű részei lesznek egy nagy összművészeti produkciónak, amelynek célja Zrínyi Miklós Szigeti veszedelem című művének színpadra állítása - közölte Tompa Péterné Tóth Katalin projektmenedzser az MTI-vel. Mint rámutatott, nem egyszerűen színházi adaptációról van szó, hiszen a 350 résztvevőt mozgató produkció egyben Pápa legfontosabb iskolai művészeti csoportjainak felvonultatása is.
Felidézte, hogy a Barokk forgatag című projekthez 28,3 millió forintot nyertek pályázati úton, amelyből egész évben képességfejlesztő és tehetséggondozó programokat rendeztek.
A Szigeti veszedelem pápai előadása nem történelmi hűséget követő és nem is csupán a barokk kort reprezentáló produkció, hanem az akkori korszellemet tükröző összefogás - jelentette ki a projektmenedzser.
A szerdai bemutatót megelőző projekthéten a résztvevők érdeklődési körüknek megfelelően válogathattak irodalmi, színházi, táncos, íjász, barantás, tűzszínházi, hangszeres, énekes, képzőművészeti és történelmi hagyományőrző szakkörök közül. Az elkészült produkciókat fűzik fel Komáromi Sándor rendező segítségével egy nagy színpadi előadássá, amely a Szigeti veszedelem történetét meséli el.
A darabot szerdán este kilenctől mutatják be a pápai Erzsébet ligetben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.