Hírek
2023. Május 14. 09:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szijjártó Péter Kínában tárgyal hétfőn
Pekingben tárgyal hétfőn Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter - közölte a tárcavezető vasárnap Facebook-oldalán.
Jelezte: "kritikus fontosságú témák" lesznek napirenden, ezekek közül hármat nevezett meg legfontosabbként.
Az ukrán-orosz háborúról szólva azt írta: különös jelentősége van a békepárti erőfeszítéseknek. Magyarország támogatja a kínaiak által előterjesztett béketervet, "két okból is: egyrészt mert a békéről szól, másrészt pedig azért, mert van" - szögezte le a miniszter. Hozzátette: "végre valami, ami nem a háború folytatásáról, hanem annak lezárásáról szól".
Kiemelte, Magyarország nem szeretné, ha Európa és Kína kapcsolata elmérgesedne. "Mi nem kockázatként tekintünk Kínára, hanem egy olyan országként, mellyel való együttműködés óriási lehetőségeket jelent számunkra". A nyugat-keleti (európai-kínai) gazdasági együttműködésben létrejöhet olyan munkamegosztás, amely előnyös mindenki számára - fűzte hozzá.
Erre szerinte kiváló példa Magyarország, amely az egymásra épülő nyugat-európai és kínai beruházások találkozási pontjává vált.
"Mi világosan értjük: az európai autóipar nem tud sikeresen átállni az elektromos korszakra a kínai beszállító vállalatok részvétele nélkül. Márpedig ha nem tudja a világ átállítani a közlekedést elektromos alapokra, kár álmodozni a klímaváltozás elleni küzdelem sikeréről" - húzta alá a tárcavezető.
Szijjártó Péter Kínában találkozik Vang Ji kínai államtanácsossal, Csin Kang államtanácsos és külügyminiszterrel, Vang Ven-tao kínai kereskedelmi miniszterrel és több nagyvállalat vezetőjével.
Fotó: Szijjártó Péter - Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

