Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2011. Október 30. 14:21, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Szmogriadó Nyíregyházán

Szmogriadó Nyíregyházán

Tovább romlott a levegő minősége Nyíregyházán, ezért a város polgármestere vasárnaptól szmogriadót rendelt el – közölte a városháza sajtószolgálata az MTI-vel.

A légköri szálló por (PM10) átlagkoncentrációja a Széna téri mérőállomás adatai szerint csütörtökön a tájékoztatási, majd pénteken és szombaton is meghaladta a köbméterenkénti 100 mikrogrammos riasztási küszöbértéket. Szombaton a város területén köbméterenként 137 mikrogrammos értékeket regisztráltak, ez jóval túllépi az egészségügyi határértéket.

Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármester a város területén vasárnaptól visszavonásig teljes tűzgyújtási tilalmat rendelt el, amely magában foglalja a kerti hulladék és az avar égetésének tilalmát is. Az önkormányzat arra kéri a lakosságot, hogy a levegőminőség további romlásának elkerüléséért lehetőség szerint mellőzzék járművek használatát, és saját gépkocsi helyett a közösségi közlekedést vegyék igénybe, illetve kerüljék a vegyes tüzelésű berendezések, a kályha és a kandalló használatát. A légúti betegségben szenvedőknek, az időseknek és a kisgyermekeknek azt javasolják, hogy ne tartózkodjanak a szabadban.

A Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség tájékoztatása szerint a levegőminőség jelentős javulása, illetve számottevő légmozgás az elkövetkező napokban nem valószínű, így a levegőminőség romlása tovább folytatódhat Nyíregyházán.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.