Hírek
2022. Február 15. 09:51, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Szökés és zaklatás miatt vádat emeltek egy holland férfi ellen Győrben
Fogolyszökés és minősített zaklatás miatt vádat emelt a Győri Járási Ügyészség egy holland férfi ellen, aki megszökött a bűnügyi felügyelet alól és megfenyegette volt élettársát
- tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség sajtószóvivője kedden az MTI-t.
Gál Katalin elmondta, hogy a negyvenéves, Győrújbaráton élő férfit személyi szabadság megsértésének kísérlete és más bűncselekmények miatt a Győri Járásbíróság 2020 novemberében első fokon elítélte.
A bíróság a jogerős ítéletig a vádlott korábban elrendelt bűnügyi felügyeletét fenntartotta, így nyomkövetőt helyeztek rá és nem hagyhatta el otthonát.
Tavaly áprilisban a nyomkövető eszközről "szabotázs" jelzés érkezett a rendőrségre. A rendőrök a házban csak a levágott nyomkövetőt találták meg, majd néhány órával később a településen elfogták a férfit, aki erősen ittas volt.
Az eljárás során kiderült, hogy a férfi a szökést megelőző napon fenyegető üzeneteket küldött volt élettársának, köztük egy fotót is, amelyen egy pisztoly is szerepelt az övébe tűzve.
A gáz- és riasztófegyvernek minősülő pisztolyt a rendőrök megtalálták és lefoglalták, a holland férfit pedig letartóztatták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

