Hírek
2011. Szeptember 30. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öt év semmittevés után elvész a diploma
Aki a hallgatói jogviszony megszűnését követő ötödik év végéig nem teszi le a záróvizsgáját, búcsút mondhat a diplomájának – derül ki a Magyar Nemzet birtokába került új felsőoktatási törvénytervezetből.
A szabályozás a felsőoktatás minőségi javulása céljából a jelenleginél jóval szigorúbb követelményeket állítana a hallgatók elé.
Aki egy tárgyból négyszer bukik, azt elbocsátják. A hallgatói önkormányzatok befolyása a szenátusokban jelentősen csökken majd.Jelentősen szigorodna a hallgatók záróvizsgára bocsátásának szabályozása a készülő új felsőoktatási törvénytervezet lapunk birtokába került, kodifikált változata szerint. Az új szabályozás következtében a hallgatók a jelenleginél jóval rövidebb ideig halasztgathatnák a záróvizsgájukat, ellenkező esetben végleg lemondhatnának a diplomájukról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

