Hírek
2011. Július 29. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öt éven belül elérhető lesz az univerzális influenza vakcina
Az amerikai National Institutes of Health vezetője szerint öt éven belül elkészülhet az a vakcina, amely védelmet nyújthat az influenza összes létező törzse ellen.
Dr. Francis Collins, a National Institutes of Health vezetője elmondta: a vakcina hatalmas előrelépést jelentene, hiszen fölöslegessé tenné az influenza vakcinák éves megújítását, ráadásul nem kellene attól rettegni, hogy a szezon közepén egy új törzs a védőoltás ellenére veszélyeztetheti az egészségünket - írja a USA Today.
Néhány évvel ezelőtt egy ilyen univerzális oltóanyag létrehozása még teljesen lehetetlennek tűnt, aminek az oka éppen az volt, hogy a vírus minden évben mutálódik. A tudósok azonban felfedezték, hogy egyes összetevői állandóak, így az új szerrel ezeket akarják majd megcélozni.
Annak ellenére, hogy a legtöbb szakember egyetért abban, hogy a vakcina létrehozható, sokan - köztük a michigani egyetem munkatársa, Arnold Monto is - túl korainak és túl ambíciózusnak tartja az öt éves határidőt
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

