Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2012. Május 23. 14:11, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Támadásba lendült a hadsereg

Támadásba lendült a hadsereg

Szomáliában támadást indítottak a fővárostól nyugatra fekvő vidék irányába az Afrikai Unió erői (Amisom) – jelentették be kedden Mogadishuban.

Az offenzíva reggel kezdődött, és az a célja, hogy stabilizálja a helyzetet az afgoyei folyosóban és környékén, ahol több százezer menekült zsúfolódott össze. A katonák jól haladnak előre – közölte az Amisom. Afgoyét a Shabaab iszlamista milícia ellenőrzi. Felszabadításával ellátáshoz lehetne juttatni a menekülteket.

A fővárostól mindössze harminc kilométerre lévő Afgoyét a Shabaab iszlamista milícia ellenőrzi. Felszabadításával ellátáshoz lehetne juttatni a menekülteket. Az Amisom Deynile település peremén átvágott egy fontos útvonalat, amelyet a milicisták a fegyvereseik szállítására és Mogadishu biztonságának fenyegetésére használtak – mondta el egy szomáliai tiszt.

Deynilénél kezdődik az afgoyei folyosó, ahol az ENSZ adatai szerint az év elején 410 ezer ember tartózkodott, aki a szárazság és a háborúskodás miatt menekült el az otthonából. Az ENSZ szomáliai összekötője hangsúlyozta, hogy számukra a fő feladat a lakhelyükről elűzöttek védelme.

A Shabaab milícia azt állítja, hogy a keddi harcokban 30 katonát ölt meg, s az összecsapások még folynak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.

2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld

Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel

Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról